Pisanie prac ogłoszeniaReduktor ślimakowy

Reduktor ślimakowy Przesuwnik fazowy posiada trój kolumnowy rdzeń żelazny i szeregowo połączone uzwojenia na zewnętrznych kolumnach. Gdy cewka prądu stałego jest niewzbudzona, indukcyjność dławika jest duża i napięcie na obwodzie zapłonowym będzie przesunięte w fazie względem napięcia sieci. Jeżeli przez cewkę na rdzeniu środkowym przepuszczony zostanie prąd stały o odpowiedniej wartości, oporność indukcyjna dławika spadnie do małej wartości, a napięcie na obwodzie zapłonowym zostanie przesunięte naprzód. Pośrednie wartości prądu stałego dadzą odpowiednie przesunięcie fazowe, które określa moment zapłonu ignitronu.
Napięcie przyłożone do dławika oraz napięcie między anodą i katodą ignitronu muszą pochodzić z tego samego źródła. Obwód może służyć do sterowania jednofazowego prostownika połówkowego. Prostowanie dwu połówkowe można uzyskać przez włączenie obwodu ignitor—katoda drugiego ignitronu zamiast opornika R.

Szczegóły strony www.reduktory.info:

Podlinkuj stronę www.reduktory.info:

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 21 Odwiedziny googlebot 23

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Turbiny wiatrowe, elektrownie wiatrowe »

  Oferujemy kompleksowe doradztwo oraz obsługę w zakresie inwestycji związanych z budową elektrowni wiatrowych. Dostarczamy turbiny wiatrowe zarówno w osi pionowej, jak i osi poziomej.
  Nasza oferta turbin wiatrowych jest zróżnicowana: od 2kW do 2 ...

  Data dodania: 22 07 2010 · szczegóły wpisu »

 • Grawerowanie opisów »

  Znamienną cechą tego tyratronu jest duży współczynnik komutacji możliwy dzięki dwóm cechom konstrukcji. Po pierwsze odległość między siatką i anodą jest mała, przez co w końcowym okresie przewodzenia minimalna ilość jonów jest pod działaniem pola ano ...

  Data dodania: 30 12 2014 · szczegóły wpisu »